Niesamowicie trudne spotkanie polskiej kadry w eliminacjach do katarskich mistrzostw świata! Reprezentanci naszej kadry narodowej pokonali albański zespół narodowy i są o wiele bliżej rywalizowania w barażach!

Niesamowicie trudne spotkanie polskiej kadry w eliminacjach do katarskich mistrzostw świata! Reprezentanci naszej kadry narodowej pokonali albański zespół narodowy i są o wiele bliżej rywalizowania w barażach!

Zakwalifikowanie się do światowego czempionatu jest z pewnością niesamowicie ważne dla wielbicieli piłkarskich z całej Europy. Zważywszy na sytuację z COVID-19 z zeszłego roku trwające aktualnie eliminacyjne zmagania zostały w takim przypadku wyjątkowo rozegrane później. Walkę w eliminacjach do światowych mistrzostw polska kadra zaczęła ze świeżo zatrudnionym trenerem Sousą, którego zadaniem jest wytrenować zespół do walki o promocję na rozgrywane w kolejnym roku mistrzostwa świata w Katarze. Dla narodowej drużyny Polski początek rywalizacji w eliminacjach nie był nazbyt udany, jednakże najważniejsze jest to, iż udało się ugrać kilka kluczowych oczek. Reprezentacja narodowa Albanii, która przed rozpoczęciem tego starcia plasowała się o jedno miejsce wyżej w klasyfikacji grupy eliminacyjne była we wtorek na wieczór rywalem polskiego zespołu. To znaczyło, iż jeżeli gracze z Polski nadal chcieli marzyć o awansie na czempionat światowy to muszą trzy oczka.

Należy wziąć pod uwagę fakt, iż początek tego starcia był bardzo równe i niesamowicie ciężko było sprecyzować głównego faworyta do zdobycia trzech punktów. Pierwsza część starcia zakończyła się wynikiem 0:0, co bez cienia wątpliwości było dużo bardziej korzystną okolicznością dla albańskiej narodowej drużyny. W kolejnej odsłonie forma polskich zawodników wyglądała o wiele lepiej i byliśmy znaczne bliżej strzelenia trafienia. Jednak to reprezentacja polska piłkarska zdołała strzelić trafienie i wyjść na prowadzenie podczas tego starcia. Karol Świderski sfinalizował świetne podanie Klicha Mateusza po tym jak zjawił się na murawie w drugiej połowie spotkania. Trener Sousa Paulo znów zaprezentował, że umie dokonywać zmian w trakcie starcia. Na paręnaście minut starcie zostało wstrzymane z uwagi na dramatyczne zachowania fanów Albanii. Jednak to reprezentanci Polski mogli cieszyć się z powodu wygranej, ponieważ po wznowieniu tego starcia niewiele się zmieniło. w kontekście rywalizacji o promocję do światowych mistrzostw wynik 1 do 0 w Albanii to pozytywna wieść. W tej chwili polska narodowa drużyna jest na lokacie drugiej i sprawa promocji do zmagań barażowych jest uzależniona jedynie od naszych graczy.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy