Polscy gracze będą się mierzyć z reprezentacją narodową Rosji w rywalizacji półfinałowej baraży! Narodowa kadra Polska zna oponenta w rywalizacji o awans do światowych mistrzostw!

Polscy gracze będą się mierzyć z reprezentacją narodową Rosji w rywalizacji półfinałowej baraży! Narodowa kadra Polska zna oponenta w rywalizacji o awans do światowych mistrzostw!

Z pewnością końcówka kwalifikacji do mistrzostw świata w wykonaniu piłkarskiej reprezentacji Polski była naprawdę kiepska. Polscy zawodnicy finalnie zapewnili sobie grę w rywalizacji barażowej, jednak z za dużą arogancją podeszli do starcia z drużyną narodową Węgier. Nie uniknęliśmy przegranej i z tego powodu nie mogliśmy być rozstawieni w trakcie losowania barażowych pojedynków. Jednak mamy szczęście i trafiliśmy na względnie nie trudną barażową ścieżkę. Rywalem numer jeden graczy z Polski będzie narodowa reprezentacja Rosji, która na zeszłych mistrzostwach świata doszła aż do ćwierćfinału. Dla piłkarzy selekcjonera Czerczesowa Stanisława to był bez wątpienia genialny wynik, jednak po mundialu ich gra nie wyglądała tak dobrze. I chociażby dlatego możemy rozmyślać, że zdołamy ugrać kwalifikację do pojedynku finałowego barażowego turnieju o miejsce na mundialu w Katarze.

Na trenera drużyny narodowej Polski Paulo Sousę przed losowaniem barażowych oponentów runęła spora krytyka za wyjściowy skład, który zdecydował się wypuścić w starciu z narodową drużyną Węgier. Duże grono ekspertów rozmyślało nad kwestią tego, by powołać kompletnie świeżego trenera przed rozstrzygającymi starciami. W rozrachunku końcowym Paulo Sousa zatrzymał swoje stanowisko i warto uświadomić sobie, że miał w losowaniu sporo szczęścia. Takim sposobem byliśmy w stanie uniknąć naprawdę skomplikowanej rywalizacji z narodową reprezentacją Włoch, a więc obecnymi mistrzami Starego Kontynentu. W rozstrzygającym spotkaniu toczyć bój będziemy na Stadionie Narodowym w Warszawie z triumfatorem spotkania pomiędzy szwedzkim zespołem, a drużyną Czech jeżeli będziemy w stanie pokonać Rosję. Spotkanie z graczami ze Szwecji byłoby fenomenalną okazją do odegrania się za przegraną rezultatem 2:3 na mistrzostwach Starego Kontynentu i to nie podlega wątpliwości. Starcie z rosyjską drużyną narodową nie będzie dla graczy z Polski łatwe i trzeba mieć to na uwadze. Jeżeli chcemy dalej marzyć o zakwalifikowaniu się do światowych mistrzostw w Katarze to kadra Polska musi wspiąć się na najwyższy poziom swoich futbolowych zdolności.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy