Dodał: Administrator

4 czerwca 2009

W niedzielę, 31 maja, w naszej parafii odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez młodzież oraz księdza Grzegorza. Gorączkowe przygotowania, obejmujące szukanie sponsorów, zakup nagród i opracowanie planu zabaw i atrakcji, rozpoczęły się już kilka tygodni wcześniej. Początek imprezy miał miejsce ok. godz. 15. Mimo iż pogoda nie zawsze dopisywała, na parkingu przed domem parafialnym zebrała się spora grupa dzieci, które brały udział w konkursach z nagrodami (m.in. „Jeden z Dziesięciu”, konkurs wiedzy o bajkach, karaoke) i zabawach prowadzonych przez Małgosię Cygan.

Dzieci mogły za darmo spróbować jazdy na koniach czy pozjeżdżać z dmuchanej ślizgawki. Tradycyjnie, jak co roku, odbył się też rajd rowerowy po Konopnicy. Dodatkową atrakcją był przyjazd wozu strażackiego, którego bogate wyposażenie zaprezentowali strażacy – m.in. pokazali strumień piany gaśniczej. Zabawę umilała muzyka i pieśni śpiewane przez kleryków z lubelskiego seminarium. Nie zabrakło również przekąsek – darmowych cukierków, napojów, popcornu czy waty cukrowej, a na koniec pizzy. Festyn zakończył się ok. godz. 19 i śmiało można powiedzieć, że był sukcesem. Wieczorem odbyło się w pełni zasłużone ognisko z kiełbaskami dla organizatorów imprezy. Do następnego roku!

Autor tekstu: Małgorzata Oroń, Magadalena Homenda