Schola młodzieżowa

Wszystkich młodych duchem, śpiewających i grających, którzy chcieliby powiększyć nasze grono, serdecznie zapraszamy na próby w każdą środę na godz. 19 do salki parafialnej.

Trochę historii…

Schola  dziecięco – młodzieżowa przy parafii Wniebowzięcia NMP i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Konopnicy została założona w 1994 r.  z inicjatywy ks. Marka Janusa, który był jej opiekunem, a jednocześnie członkiem zespołu. Rok później powstała druga schola dla młodszych dzieci, którą prowadziła katechetka, pani Barbara Janeczko.  Rozkwit scholi nastąpił w 1998 r. wraz z przyjściem do parafii pani organistki Małgorzaty Źróbek. Zespół liczył wówczas około 30 osób, a śpiewom towarzyszył akompaniament gitary elektrycznej, basowej oraz fletów. W tym składzie schola istniała przez ponad rok. W 1999 r. została podzielona na dziecięcą „Promyczki” i młodzieżową.

Rok 2006 przyniósł zmiany w dotychczasowej działalności. Prowadzenie scholi młodzieżowej przejął ks. Jan Kurzępa,  który pomagał rozwijać i doskonalić umiejętności śpiewu, a także wprowadził nowy, nieznany dotąd repertuar pieśni. W tym czasie schola pod nazwą „Cantualis” wyjechała do Czech na przegląd chórów. Po odejściu z parafii ks. J. Kurzępy grupa śpiewającej młodzieży wróciła pod skrzydła p. Małgorzaty Źróbek i funkcjonuje do dziś.

Na przestrzeni 15 lat nasza schola przeżywała wiele wzlotów i upadków, jej skład regularnie się zmienia, ale pomimo to pełni zapału i chęci nadal działamy, by wspólnym śpiewem, tańcem i radością wychwalać Pana Boga.

Nasza schola śpiewa na Mszy Św. dla młodzieży w każdą niedzielę o godz.17:00. Przygotowujemy także oprawę muzyczną ślubów i innych uroczystości w naszej parafii.

Wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży prowadzimy Drogi Krzyżowe, czuwania, montaże słowno- muzyczne.

Obecnie gramy i śpiewamy w następującym składzie:

Prowadzenie scholi, śpiew i gitara – p. Małgosia Źróbek

Opiekun duchowy – ks. Grzegorz Bogdański.

– Gosia Cygan

– Magda Czarnomska