I Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

Dodał: ks. Mateusz Targoński

9 marca 2014

1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu, dlatego też zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych w naszym kościele:
    • Godzinki o Męce Pańskiej – niedziela godz. 7:30;
    • Droga Krzyżowa dla dorosłych i dzieci – piątek godz. 16:00;
    • Droga Krzyżowa dla młodzieży – piątek godz. 20:00;
    • Gorzkie Żale – niedziela, po Mszy św. o godz. 11:00.
  2. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania:
    • Legion Maryi – środa, godz. 16:00,
    • KSM – piątek godz. 17:00,
    • Ministranci i lektorzy – sobota godz. 9:30 – spotkanie w sali przy kościele,
    • Schola „Promyczki” – sobota godz. 12:00,
    • Krąg Biblijny – niedziela po Mszy świętej o godz. 17:00 – z racji Wielkiego Postu zapraszamy do uważnej lektury opisów Męki Pana Jezusa.
  3. Trwa organizowane przez CARITAS Archidiecezji Lubelskiej Wielkopostne Dzieło Pomocy „Dar Nadziei”. Na bocznych ołtarzach są umieszczone puszki „Jałmużny Wielkopostnej”, z których ofiary będą przeznaczone na pomoc potrzebującym. Akcja zbierania ofiar jest również prowadzona wśród dzieci w szkołach w Konopnicy i w Stasinie. Zebrane środki CARITAS przeznaczy na przygotowanie świątecznej pomocy dla najbardziej potrzebujących.
  4. Kolejna konferencja dla narzeczonych przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa odbędzie się w sobotę o godz. 18:00.
  5. Dyrektorzy Szkół Podstawowych w Konopnicy i Stasinie informują, że prowadzone są zapisy na rok szkolny 2014/2015, potrwają do 31 marca. Wszelkie informacje i oferta szkół na stronach internetowych: www.konopnica.edu.pl oraz www.spstasin.com.pl.
  6. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie. Bóg zapłać.
  7. Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, List Parafialny.