II Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

Dodał: ks. Mateusz Targoński

16 marca 2014

1. Trwa okres Wielkiego Postu, dlatego też zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych w naszym kościele:
    • Godzinki o Męce Pańskiej – niedziela godz. 7:30;
    • Droga Krzyżowa dla dorosłych i dzieci – piątek godz. 16:00;
    • Droga Krzyżowa dla młodzieży – piątek godz. 20:00;
    • Gorzkie Żale – niedziela, po Mszy św. o godz. 11.00.
  2. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania:
    • Legion Maryi – środa, godz. 16:00,
    • KSM – piątek godz. 17:00,
    • Ministranci i lektorzy – sobota godz. 9:30,
    • Schola „Promyczki” – sobota godz. 12:00,
    • Krąg Biblijny – niedziela po Mszy świętej o godz. 17:00.
  3. Serdecznie zachęcamy by w ramach jałmużny wielkopostnej składać ofiary do puszek znajdujących się na bocznych ołtarzach w naszym kościele. Zebrane środki CARITAS przeznaczy na przygotowanie świątecznej pomocy dla najbardziej potrzebujących.
  4. Kolejna konferencja dla narzeczonych przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa odbędzie się w sobotę o godz. 18:00.
  5. Dyrektorzy Szkół Podstawowych w Konopnicy i Stasinie przypominają, że do 31 marca prowadzone są zapisy na rok szkolny 2014/2015.
  6. Tegoroczne „Wakacje z Bogiem” organizowane przez Fundację Szkoła Przyszłości i Akcję Katolicką odbędą się w malowniczej miejscowości Księże Młyny (nad Wartą) w dniach od 7 do 19 lipca 2014r.Organizatorzy zapewniają komfortowe warunki mieszkaniowe, pokoje z łazienkami, pełne wyżywienie, ciekawe wycieczki, realizowany program profilaktyczny i wychowawczy. Koszt 1230 zł. Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na plakacie oraz na stronie internetowej www.fundacja.dl.pl.
  7. Przypominamy, że warto zdecydować, na jaki cel Urząd Skarbowy przekaże 1% naszego podatku – musi to być organizacja posiadająca status organizacji pożytku publicznego. Status taki posiada Fundacja Szkoła Przyszłości powołana przez Akcję Katolicką z siedzibą w naszej parafii. Ze specjalnych ulotek ułożonych przy wyjściu można dowiedzieć się, w jaki sposób wesprzeć te dzieła.
  8. Ofiary składane w dniu dzisiejszym do puszek przed kościołem są przeznaczone na Dzieło Pomocy Misjom „AD GENTES”. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  9. Ofiary, jakie złożymy na tacę w najbliższą niedzielę, tj. 23 marca zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła.
  10. Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, List Parafialny.