Iskra Bożego Miłosierdzia

Dodał: ks. Mateusz Targoński

24 września 2013

„Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego Miłosierdzia” (bł. Jan Paweł II).

Od kilku już lat, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, apostoła Bożego Miłosierdzia, liczni wierni na całym świecie gromadzą się na skrzyżowaniach ulic w godzinę Miłosierdzia, aby modlitwą Koronki wołać o Boże Miłosierdzie dla nich samych i dla całego świata. Patronat honorowy nad tą inicjatywą modlitewną w naszej Archidiecezji objął Ks. Abp Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej parafii zaprasza do tej modlitwy również w Konopnicy, na skrzyżowaniu alei Kraśnickiej i drogi Bełżyckiej (747). Wspólna modlitwa rozpocznie się w sobotę, 28 września, o godzinie 15:00.
Zachęcamy również do zapoznania się z dostępnymi na naszej stronie fragmentami homilii bł. Jana Pawła II, wygłoszonej w Łagiewnikach, kiedy mówił on o potrzebie modlitwy o Boże Miłosierdzie dla całego świata.

Z okazji piątej rocznicy beatyfikacji ks. Michała Sopoćki publikujemy również fragmenty homilii wygłoszonej przez kardynała Stanisława Dziwisza podczas uroczystości beatyfikacyjnej.

Iskra_konopnica


Powrót na stronę główną«

Powrót na górę ↑