IV Niedziela Adwentu – ogłoszenia

Dodał: ks. Mateusz Targoński

22 grudnia 2013

 1. Dziękujemy bardzo serdecznie naszym Radnym za podjęcie trudu roznoszenia opłatków, natomiast Parafianom składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji na prowadzenie dalszych prac w nowym domu parafialnym. Jeśli ktoś z Parafian nie otrzymał opłatka, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 2. We wtorek, 24 grudnia, obchodzimy Wigilię Bożego Narodzenia. Wieczerzę wigilijną spożywamy w następującym porządku: śpiew kolędy, odczytanie Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Łk 2, 1-14), wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń, wieczerza. Przypominamy, że wieczerza wigilijna powinna odbywać się bez alkoholu.
 3. Msza św. zwana „Pasterką” zostanie odprawiona o godz. 24:00, natomiast pół godziny wcześniej będziemy się modlić Nowenną przed Bożym Narodzeniem. W Uniszowicach Pasterka o godz. 22:00. Ofiary składane w czasie pasterki na tacę będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
 4. W Uroczystość Bożego Narodzenia i w dzień św. Szczepana zachowujemy niedzielny porządek Mszy świętych.
 5. W czwartek, 26 grudnia, (św. Szczepana) po każdej Mszy św. święcimy owies. Ofiary składane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na potrzeby KUL.
 6. W piątek, 27 grudnia, obchodzimy święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Tego dnia będzie błogosławieństwo wina, które następnie zostanie podane wiernym. Msza św. o godz. 8:00. Serdecznie zapraszamy.
 7. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć w zakrystii i przy stanowisku Legionu Maryi Świece Caritas na wigilijny stół.
 8. Serdecznie dziękujemy Parafianom z Węglinka za udekorowanie kościoła na Święta Bożego Narodzenia. Szczególne podziękowanie kierujemy pod adresem naszej młodzieży, która przygotowała szopkę
  bożonarodzeniową i ubrała choinki. Dziękujemy bardzo serdecznie osobom, które ofiarowały choinki: Panu Tadeuszowi Wróblewskiemu z Konopnicy, Panu Januszowi Wrona z Konopnicy i Panu Stefanowi Misiorowskiemu z Konopnicy.
 9. Wizytę duszpasterską w naszej parafii rozpoczniemy w piątek, 27 grudnia. Porządek wizyty duszpasterskiej został dostarczony do każdego domu przez naszych radnych. Bardzo serdecznie prosimy Radnych o pomoc w dotarciu do tych miejscowości, a po skończonej wizycie o odwiezienie do domu parafialnego.
 10. KSM składa serdeczne podziękowanie za wszystkie zakrętki zebrane przez parafian. W dalszym ciągu trwa jeszcze akcja „Klucz do Rzymu”, obejmująca zbiórkę nieużywanych kluczy, kłódek i innych drobnych przedmiotów metalowych – dochód z akcji przeznaczony będzie na dofinansowanie wyjazdu młodzieży na kanonizację dwóch papieży.
 11. Zgodnie z dawną polską tradycją, KSM z naszej parafii organizuje kolędowanie. Tradycyjni kolędnicy będą chodzili po miejscowościach naszej parafii w dniach 27-30 grudnia. Zachęcamy do życzliwego przyjęcia młodzieży pragnącej kultywować dawną tradycję. Wśród różnych drobnych upominków młodzież chętnie przyjmie również stare, nieużywane klucze, zamki i inne drobne przedmioty metalowe, zbierane w ramach akcji „Klucz do Rzymu”. Bóg zapłać za wsparcie i życzliwość okazane młodzieży.
 12. W dniu dzisiejszym spotkanie Kręgu Biblijnego wyjątkowo o godz. 16:00. W czasie wizyty duszpasterskiej nie będą odbywały się spotkania Kręgu, na kolejne spotkanie zapraszamy w niedzielę, 19 stycznia, po Mszy św. o godz. 17:00.
 13. Z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka autokarowa na kanonizację bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II w dniach 24 kwietnia – 3 maja 2014 r. Cena ok. 1850zł. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.
 14. Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz List parafialny.

Powrót na stronę główną«

Powrót na górę ↑