Niedziela Świętej Rodziny – ogłoszenia

Dodał: ks. Mateusz Targoński

29 grudnia 2013

 1. Zachęcamy do zapoznania się z treścią Listu pasterskiego na Niedzielę Świętej Rodziny 2013 roku, jaki kierują do nas biskupi polscy.
 2. We wtorek, 31 grudnia, przypada ostatni dzień roku Pańskiego 2013. O godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie roku połączona z Nieszporami, następnie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, śpiew suplikacji oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy”. Za udział w uroczystym śpiewie tego hymnu w dniu zakończenia roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Natomiast Mszą św. o godz. 24:00 rozpoczniemy Nowy Rok 2014 – serdecznie zapraszamy.
 3. W środę, 1 stycznia, obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze św. według porządku niedzielnego (przypominamy, że jest to święto obowiązkowe!). Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msza w Uniszowicach tego dnia o godz. 12:30.
 4. W tym tygodniu wypada:
  • I czwartek miesiąca;
  • I piątek miesiąca – Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:00;
  • I sobota miesiąca – Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17:00 będzie połączona z Nabożeństwem Fatimskim. Rozważania do części radosnej Różańca Św. przygotują:
   I: KSM
   II: Koło Przyjaciół Radia Maryja,
   III: Wspólnota modlitewna Totus Tuus,
   IV: Legion Maryi,
   V: Akcja Katolicka.
   Serdecznie zapraszamy z różańcami i świecami dzieci, młodzież i dorosłych.
 5. W piątek rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Ofiary, jakie składamy przy tej okazji, zostaną przeznaczone na prowadzenie dalszych prac w nowym domu parafialnym.
 6. Bardzo serdecznie prosimy Radnych o pomoc w dotarciu do tych miejscowości, gdzie w danym dniu będzie odbywać się wizyta duszpasterska, a po skończonej wizycie o odwiezienie do domu parafialnego.
 7. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży składa serdeczne podziękowanie za życzliwość okazaną podczas organizowanego przez młodzież kolędowania (zobacz zdjęcia). KSM jednocześnie przypomina, że wciąż trwa jeszcze zbiórka starych, nieużywanych kluczy i kłódek, prowadzona w ramach akcji „Klucz do Rzymu”, mającej umożliwić młodym wyjazd na kanonizację dwóch papieży.

Powrót na stronę główną«

Powrót na górę ↑