Uroczystość Najświętszej Trójcy – ogłoszenia

Dodał: ks. Mateusz Targoński

15 czerwca 2014

1. Dzisiaj o godz. 9:15 rocznica I Komunii świętej dzieci z III klasy szkół podstawowych w Stasinie i Konopnicy.
  2. Dzisiaj o godz. 11:00 Msza święta prymicyjna ks. Marcina Modrzejewskiego, pamiętajmy w naszych modlitwach o księdzu neoprezbiterze.
  3. W najbliższy czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwaną popularnie Bożym Ciałem. Porządek Mszy świętych tego dnia będzie następujący: 8:00, 9:15 – po tej Mszy św. procesja eucharystyczna; kolejna Msza św. po zakończeniu procesji i wieczorem Msza św. o godz. 17:00. W Uniszowicach Msza św. o godz. 12:30.
    Droga procesji eucharystycznej będzie następująca: po Mszy św. wychodzimy na Al. Kraśnicką, szosę w kierunku Bełżyc i skręcamy na szosę w Konopnicy.

• I ołtarz przy posesji Państwa Beaty i Piotra Mazurków;
    • II ołtarz przy posesji Państwa Elżbiety i Krzysztofa Ostrowskich;
    • III ołtarz przy posesji Państwa Anny i Waldemara Gałanów;
    • IV ołtarz przy posesji Państwa: Mariusza i Anity Łyjaków, Marii Bąbała oraz Andrzeja i Barbary Wilczyńskich.

Za podjęcie trudu przygotowania tych ołtarzy wyżej wymienionym składamy serdeczne Bóg zapłać. Prosimy również o udział w procesji strażaków, którzy będą czuwali wraz z policją na porządkiem i bezpieczeństwem w czasie procesji. Prosimy, aby w procesji Bożego Ciała wzięły udział – w strojach pierwszokomunijnych – wszystkie dzieci klas III. Dziewczynki z III i inne chętne dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów. Parafian prosimy o wzięcie w procesji chorągwi, feretronów, chłopców zapraszamy do niesienia „Męki Pańskiej” i różańca.

4. W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. wraz z procesją wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem będą odprawiane w dni powszednie o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 17:00. Prosimy, aby pamiętać o odnowieniu ołtarzy-kapliczek przy kościele na oktawę Bożego Ciała:
    • I ołtarz ubierają Parafianie z Kozubszczyzny;
    • II ołtarz ubierają Parafianie z Marynina;
    • III ołtarz ubierają Parafianie z Uniszowice;
    • IV ołtarz ubierają Parafianie z Konopnicy – Legion Maryi.
  5. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania:
    • Legion Maryi – środa, godz. 17:00,
    • KSM – piątek, godz. 18:00,
    • Ministranci i lektorzy – sobota, godz. 9:30,
    • Schola „Promyczki” – sobota, godz. 12:00,
    • Krąg Biblijny – w niedzielę po Mszy świętej o godz. 17:00.
  6. W sobotę, 21 czerwca, o godzinie 19:00 odbędzie się kolejna konferencja dla narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa.
  7. Dzisiaj i w najbliższą niedzielę czerwca po Mszach świętych radni z naszej parafii zbierają ofiary do puszek na wykonanie pomnika na grobie ks. kan. M. Horocha. Ofiary można składać także indywidualnie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  8. Ofiary jakie złożymy na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
  9. Prywatne przedszkole „MIŚ” ogłasza nabór na rok przedszkolny 2014/2015. Adres Kozubszczyzna 92, telefon kontaktowy 509-687-987.
  10. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się 13 lipca. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  11. Serdecznie dziękujemy parafianom z Marynina Jasina za dekorację ołtarzy kwiatami na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o dekorację parafian ze Stacji Motycz i Wieniawki oraz z Kozubszczyzny od szkoły do gminy.
  12. Komunikat Metropolity Lubelskiego po wyborze bpa Artura Mizińskiego na sekretarza generalnego KEP
  13. Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, List Parafialny.