VIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia

Dodał: ks. Mateusz Targoński

2 marca 2014

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. o godzinie 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, krótka adoracja i zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania:
  • Legion Maryi – środa, godz. 16:00,
  • KSM – piątek godz. 17:00,
  • Ministranci i lektorzy – sobota godz. 9:30 – spotkanie w sali przy kościele,
  • Schola „Promyczki” – sobota godz. 12:00,
  • Krąg Biblijny – niedziela po Mszy świętej o godz. 17:00.
 3. W najbliższy czwartek (6 marca) Mszą świętą o godz. 17:00 rozpocznie się spotkanie wspólnoty modlitewnej Totus Tuus. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do błogosławionego Jana Pawła II, rozważanie i koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy, w tym dniu w sposób szczególny będziemy się modlić o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.
 4. Natomiast z racji I-go piątku miesiąca (7 marca) spowiedź od godz. 16:00, Msza święta o godz. 17:00.
 5. Najbliższa środa to Środa Popielcowa rozpoczynająca Wielki Post. Jest to dzień pokutny, w którym obowiązuje ścisły post. W czasie Mszy świętych odprawianych w ten dzień (o godz 7:30 i 17:00) kapłan posypuje wiernym głowę popiołem mówiąc „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” lub „Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz”. Akt ten symbolizuje kruchość i przemijalność człowieka, jest znakiem żałoby i pokuty.
 6. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych w naszym kościele:
  • Godzinki o Męce Pańskiej – niedziela godz. 7:30;
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych i dzieci – piątek godz. 16:00;
  • Droga Krzyżowa dla młodzieży – piątek godz. 20:00;
  • Gorzkie Żale – niedziela, po Mszy św. o godz. 11:00.
 7. Od Środy Popielcowej CARITAS Archidiecezji Lubelskiej rozpoczyna Wielkopostne Dzieło Pomocy „Dar Nadziei”. Na bocznych ołtarzach będą umieszczone puszki „Jałmużny Wielkopostnej” z których ofiary będą przeznaczone na pomoc potrzebującym. Akcję zbierania ofiar również będziemy prowadzić wśród dzieci w szkołach w Konopnicy i w Stasinie – pod opieką katechetów. Dzieci otrzymają specjalne skarbonki do których składać będą dobrowolne ofiary dziecięcych wyrzeczeń. Zebrane środki CARITAS przeznaczy na przygotowanie świątecznej pomocy dla najbardziej potrzebujących.
 8. Kolejna konferencja dla narzeczonych przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa odbędzie się w sobotę o godz. 18:00.
 9. Dyrektorzy Szkół Podstawowych w Konopnicy i Stasinie informują, że prowadzone już są zapisy na rok szkolny 2014/2015; przypominamy, że realizacja obowiązku szkolnego w klasie I będzie obowiązywać dzieci urodzone w 2007r. i od 1 stycznia do 30 czerwca 2008r; obowiązek przedszkolnego przygotowania obowiązuje zaś dzieci urodzone w 2009r. i od 1 lipca do 31 grudnia 2008r. Zapisy dzieci do klasy pierwszej lub do „oddziału przedszkolnego” odbywają się w kancelarii szkoły do 31 marca 2014r. w godzinach 8.00-15.00. Wszelkie informacje i oferta szkół pod numerem tel. 81 5031013 (Konopnica) i 81 5031039 (Stasin) lub na stronach internetowych: www.konopnica.edu.pl oraz www.spstasin.com.pl.
 10. Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, List Parafialny.

Powrót na stronę główną«

Powrót na górę ↑