XXI Niedziela Zwykła – ogłoszenia

Dodał: ks. Mateusz Targoński

24 sierpnia 2014

 1. Nasza parafia włączyła się w archidiecezjalną akcję Caritas – „Tornister pełen uśmiechów”.
  W ramach tej akcji chcemy pomóc dzieciom z ubogich rodzin naszej parafii poprzez ofiarowanie przygotowanych tornistrów z przyborami szkolnymi, aby mogły z radością rozpocząć nowy rok szkolny. Dzisiaj można odebrać puste plecaki, które można wyposażać grupowo lub indywidualnie. Informacja o rzeczach niezbędnych do przygotowania takiej wyprawki jest udostępniona przy odbiorze tornistra. Wyposażone plecaki prosimy dostarczyć do parafii w terminie siedmiu dni.
  W dniu dzisiejszym odbywa się również zbiórka ofiar do puszek w ramach tej akcji, zaś zebrane środki finansowe będą przeznaczone na zakup wyprawek szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin w naszej Archidiecezji. Ofiary do puszki będzie można składać dzisiaj oraz 1 września.
 2. We wtorek, 26 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość NMP Częstochowskiej. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 7:30 i 18:00.
 3. W dniach 28 – 29 sierpnia po raz kolejny odbędą się Duszpasterskie Wykłady Akademickie organizowane przez KUL pod hasłem „Ekumenizm dla ewangelizacji”. Zobacz program tegorocznych wykładów na stronie Uniwersytetu.
 4. W następny poniedziałek, 1 września, o godz. 8:00 zostanie odprawiona Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w intencji dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców.
 5. Kustosz sanktuarium MB Kębelskiej, ks. Jerzy Ważny, zaprasza na uroczystości XXXVI rocznicy koronacji Figury MB Kębelskiej, które odbędą się w dniach 6 – 7 września (sobota – niedziela) w sanktuarium w Wąwolnicy. Zobacz szczegółowy program uroczystości.
  W przyszłą sobotę, 6 września, z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka na uroczystości w Wąwolnicy. Chętnych zapraszamy, pielgrzymka rozpocznie się Mszą świętą o godz. 7:30.
 6. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na lekcje języka angielskiego i niemieckiego, które będą prowadzone przy naszej parafii od września 2014 r. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 4 IX 2014, w piątek, o godz. 19:00 w sali parafialnej przy kościele. Chętnych zapraszamy i prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, są one przeznaczone na dalsze prace wykończeniowe prowadzone przy nowym domu parafialnym.
 8. Polecamy prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa oraz List parafialny.

Powrót na stronę główną«

Powrót na górę ↑