XXVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia

Dodał: ks. Mateusz Targoński

29 września 2013

1. W dniu dzisiejszym w naszej parafii gościmy ks. Wiesława Rosińskiego z Kraśnika, który głosi kazania i zbiera ofiary do puszki przed kościołem na budowę Kościoła Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. W tym tygodniu, we wtorek, rozpocznie się miesiąc październik, który jest poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele w niedziele, święta i w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich parafian do licznego uczestnictwa w modlitwie różańcowej. Dla dzieci są przygotowane „wyklejanki różańcowe” i nagrody na zakończenie miesiąca. Przez cały październik zapraszamy wszystkie wspólnoty i dzieci do czynnego włączenia się w modlitwę różańcową:
    • Poniedziałek – rozważania przygotowuje Akcja Katolicka;
    • Wtorek – rozważania przygotowują dzieci;
    • Środa – rozważania przygotowuje Legion Maryi;
    • Czwartek – rozważania przygotowuje Wspólnota modlitewna Totus Tuus;
    • Piątek – rozważania przygotowuje KSM;
    • Sobota – rozważania przygotowuje Koło Przyjaciół Radia Maryja.
  3. W tym tygodniu wypada:
    • I czwartek miesiąca: Msza św. o godz. 17:00; w sposób szczególny będziemy się modlić o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego;
    • I piątek miesiąca: spowiedź od godz. 16:30, Msza św. o godz. 17:00;
    • I sobota miesiąca: Msza św. o godz. 17:00.
  4. W czwartek Mszą świętą o godz. 17:00 rozpocznie się spotkanie wspólnoty modlitewnej Totus Tuus. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do błogosławionego Jana Pawła II, rozważanie i koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do składania intencji, które włączymy do modlitwy za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II.
  5. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania:
    • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – piątek godz. 17:00;
    • Lektorzy i ministranci – sobota godz. 10:00;
    • Schola „Promyczki” – sobota godz. 12:00
    • Legion Maryi – środa godz. 16:00
  6. Przypominamy, że od października Msze święte wieczorowe w dni powszednie w naszym kościele są sprawowane o godz. 17:00.
  7. Serdecznie dziękujemy parafianom z Konopnicy przy al. Kraśnickiej za dekorację ołtarzy kwiatami na dzisiejszą niedzielę. Jednocześnie prosimy o dekorację ołtarzy kwiatami na przyszłą niedzielę parafian z ul. Tarninowej, Laskowej i Raszyńskiej.
  8. Ofiary, jakie złożymy na tacę w przyszłą niedzielę zostaną przeznaczone na dalsze prace przy nowym domu parafialnym.
  9. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej odbędzie się też zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w Syrii.
  10. Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, List Parafialny.