Podczas trwania wielkiego finału rozgrywek o Puchar Polski mieliśmy okazję oglądać fenomenalne spotkanie i triumf Rakowa!

Podczas trwania wielkiego finału rozgrywek o Puchar Polski mieliśmy okazję oglądać fenomenalne spotkanie i triumf Rakowa!

Rozgrywki piłkarskie w Polsce mogą wzbudzać w gronie kibiców piłkarskich z naszego kraju mieszane emocje. Przytrafić mogą się takie chwile, kiedy pragniemy wspierać naszych zawodników jak najmocniej się da i możemy odczuwać dumę. Często na popisy klubów piłkarskich z Polski naprawdę trudno się spogląda i takich momentów też nie brakuje. Bez wątpienia w kontekście finałowego meczu zmagań o Puchar Polski mogliśmy liczyć na dobry pojedynek. Finałowe starcie w rzeczywistości było bardzo interesujące i warto to podkreślić. Przeciwko sobie stanęły obecnie dwa najlepsze kluby w Polsce, a dokładnie Raków i Lech z Poznania. Te dwa piłkarskie zespoły rywalizują także o to, kto pod koniec sezonu zostanie triumfatorem piłkarskich rozgrywek w Polsce.

Dlatego stawka finałowego starcia na pewno była zdecydowanie większa. Zwyciężenie w tak ważnym starciu głównego rywala do mistrzowskiego tytułu to bez cienia wątpliwości ogromny cios. Wygrany jak to w życiu bywa mógł być tylko jeden pomimo tego, iż obie te drużyny liczyły na wygraną. I w ramach tego meczu o wiele lepszą ekipą był Raków z Częstochowy. Prowadzeni przez trenera Papszuna Marka gracze zaprezentowali bardzo dobre piłkarskie umiejętności. Pod niemal każdym względem byli lepszą drużyną od Lecha z Poznania i naprawdę ciężko nie pogodzić się z faktem, że zasługiwali na zwycięstwo. Ostateczny rezultat finałowego meczu między Lechem z Poznania, a Rakowem z Częstochowy to jeden do trzech. W trakcie spotkania finałowego było naprawdę wiele emocji, jednak piłkarze częstochowskiego Rakowa nieustannie panowali nad sytuacją. Na prowadzenie zdołali wyjść bardzo szybko, gdyż już w 6. minucie i już tego prowadzenia i już tego prowadzenia nie oddali. Przed zakończeniem pierwszej połowy Raków zdobył bramkę numer dwa, która umożliwiła im wyjść na kolejną część z ogromny zapasem. Zawodnicy Lecha Poznań starali się nadrobić straty w połowie numer dwa, lecz dali radę zdobyć jedynie jednego gola. Piłkarze Rakowa Częstochowa trafili do bramki na kilka minut przed zakończeniem spotkania i w taki sposób przypieczętowali swój triumf w starciu finałowym zmagań pucharu krajowego.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy