Zawodnicy trenowani przez Tuchela Tomasa dali radę pokonać londyński Tottenham wynikiem 1:0 po niezwykłym spotkaniu! Chelsea z Londynu wywalczyła awans do finału zmagań Pucharu Ligi Angielskiej!

Zawodnicy trenowani przez Tuchela Tomasa dali radę pokonać londyński Tottenham wynikiem 1:0 po niezwykłym spotkaniu! Chelsea z Londynu wywalczyła awans do finału zmagań Pucharu Ligi Angielskiej!

W środę wieczorem futbolowi fani z Anglii skoncentrowani byli na meczu, który rozgrywany był pomiędzy Chelsea z Londynu, a Tottenhamem Londyn. Zwycięzca półfinałowej rywalizacji miał wywalczyć kwalifikację do wielkiego finału Pucharu Angielskiej Ligi, a więc stawka środowego meczu była naprawdę wysoka. W pierwszym spotkania tych dwóch drużyn Chelsea z Londynu, która wywalczyła wygraną rezultatem dwa do zera na własnym terenie się okazała znacznie bardziej zdeterminowana. Jednak każdy zdawał sobie sprawę z tego, że w rewanżowym starciu nie będzie brakować fascynujących momentów. Wprost przeciwnie sympatycy piłkarscy od pierwszej do ostatniej minuty mieli szansę obserwować genialne spotkanie. Gracze trenowani przez Antonio Conte bez wątpienia liczyli na pozytywny rezultat, jednakże zespół Chelsea z Londynu natychmiast ruszyła do ataku. Piłkarze Tuchela zdobyli prowadzenie już w 18 minucie, kiedy to po fenomenalnym zagraniu Mounta piłkę do siatki wpakował Reudiger Antonio.

Bez wątpienia to był bardzo dobry start starcia dla Chelsea FC, która znacznie zdołała zbliżyć się w ten sposób do finałowego pojedynku Pucharu Angielskiej Ligi. Od teraz zawodnicy londyńskiego Tottenhamu mieli do odrobienia już trzy trafienia, by chociażby doprowadzić do dodatkowych trzydziestu minut. było to niezwykle trudne zadanie i to bez wątpienia. Fani piłki nożnej zebrani na stadionie w Londynie mogli mieć także wiele powodów do irytacji z powodu VAR. Sędziujący to starcie arbiter aż dwa razy dyktował rzut karny dla miejscowych, jednak dwukrotnie też musiał te zarządzenie wycofywać po analizie powtórki przy pomocy VARu. Pomimo to zawodnicy londyńskiego Tottenhamu wciąż starali się o pozytywny rezultat i byli w stanie nawet strzelić gola. Jednak tutaj ponownie musiał zainterweniować VAR i arbiter prowadzący ten mecz ogłosił, iż Harry Kane w momencie zagrania znajdował się na spalonym. Finalnie Chelsea z Londynu wygrała ten pojedynek wynikiem 1:0 i powalczy w finale Pucharu Ligi Angielskiej, gdzie jej oponentem będzie Arsenal lub Liverpool.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy